Imunita - z pohledu ájurvédy

Při počínajících virózách, infekčních onemocněních, se tradičně osvědčují v evropských podmínkách, pro své rychlé účinky tinktury na bázi  směsí bylin. Jejichž obsahem bývá například lichořeřišnice, echinacea,  sibiřské jedle, borovice, ženšen, černý bez, divizna, zlatobýl a mnohé další.
Dle ájurvédy mají dispozice ke snížení imunity lidé, u kterých převládá konstituční typ Váta.

Těsně před narozením se v brzlíku "cvičí" buňky na imunitu , na rozeznávání a boj s tím, co tělu je cizorodé a škodlivé, ale jen cca 5% buněk se to naučí. Po 40. věku života již brzlík není funkční a naše imunita přirozeně klesá, jedním z projevů jsou i neinfekční záněty. Je to jeden z významných projevů stáří. Čím více zánětů, tím méně v těle kyslíku, tím více zakyselení organismu, devastace všech tělesných tkání a tím méně transportu minerálů, zejména vápníku a vitamínu D pro důležité funkce našeho organismu. Proto jsou tak aktuální  pravidelné pohybové aktivity včetně dechových cvičení, bez ohledu na věk a ve stravě omezení živočišných tuků.  

Jakákoliv disharmonie organismu vede ke snížení imunity. Může to být stres, změna životních podmínek, zvyků, prostředí, prodělaná nemoc, nedostatek spánku, pohybu, nevyvážená strava, nadměrná dlouhotrvající námaha ( přetížení organismu) . Dlouhé pobývání v letních měsících na slunci a prudké ochlazování při koupání, klade větší nároky na termoregulaci organismu. Tím může dojít k jeho oslabení a při prvních podzimních plískanicích a prudkých změnách počasí, pak přichází různá respirační onemocnění dýchacích cest. 

IMUNITA extrakt, jako celková odolnost organismu proti běžným infekčním a virovým onemocněním, osvědčená receptura , z tradic lidového léčitelství.